• Catering Dietetyczny
  • Dostawa na terenie Warszawy i okolic
  • 11 zdrowych diet, 5 posiłków
  • Profesjonalne konsultacje
  • Ekologiczne opakowania
  • Zamówienia online

Kącik dietetyczny

Jogurt i jego właściwości zdrowotne

Jogurt i jego właściwości zdrowotne

Jogurt jest jednym z najbardziej znanych na świecie produktów fermentowanych. Jest spożywany od tysiącleci jako osoby posiłek lub jako składnik i dodatek do potraw zarówno słodkich jak i wytrawnych. Ceniony nie tylko ze względów smakowych, ale także właściwości zdrowotnych.

Hashimoto - jak ugryźć ten problem?

Hashimoto - jak ugryźć ten problem?

Żywienie w chorobie Hashimoto odgrywa znaczącą rolę, jeśli nie nadrzędną. Leki będą wpływały na ustabilizowanie choroby, ale jeśli nie zlikwidujemy czynników, które stymulują układ odpornościowy do pracy, efekty leczenia nie będą zadowalające.

Czekolada

Czekolada

Jej cudowny smak i zapach zniewala większość z nas. Do tego stopnia, że nazywa się ją słodkim narkotykiem. Obwiniana za przyczynianie się do rozwoju otyłości, zaparć, zmęczenia, trądziku oraz wielu innych nieprawidłowości naszego ciała. Czy czekolada naprawdę jest taka zła?

Zdrowe zęby, zdrowe ciało?

Zdrowe zęby, zdrowe ciało?

Czy na co dzień pamiętasz o dbaniu o zdrowe zęby? Czy dbasz o nie, regularnie je myjąc i robiąc przeglądy stomatologiczne? Dla wielu z nas, zęby to tylko element dekoracyjny i zależy nam na śnieżnobiałym uśmiechu. Tymczasem najnowsze badania naukowe, udowadniają zależność pomiędzy stanem...

Choroba Alzheimera - gdy zawodzi pamięć

Choroba Alzheimera - gdy zawodzi pamięć

Chorobę Alzheimera warto poznać, ponieważ zapadalność na nią rośnie coraz bardziej. Szacuje się, że aktualnie w Polsce może być już pół miliona osób z objawami choroby. Do roku 2050 liczba ta może wzrosnąć nawet 4 - krotnie. Ryzyko zachorowania na tą chorobę w grupie wiekowej 65-69...