• Catering Dietetyczny
  • Dostawa na terenie Warszawy i okolic
  • 11 zdrowych diet, 5 posiłków
  • Profesjonalne konsultacje

Kącik dietetyczny

Wiśnie i ich właściwości zdrowotne

Wiśnie i ich właściwości zdrowotne

Sezon na wiśnie już tuż tuż. Ze zniecierpliwieniem czekamy na owoce, które będą świeże, obfite, piękne i smaczne. Czy wiśnie są dla nas dobre? Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! Wiśnie są owocami o tzw. wysokiej gęstości odżywcze. Oznacza to, że w jednej porcji zawierają małą ilość...

Sorgo - zdrowe ziarno nie zawierające glutenu

Sorgo - zdrowe ziarno nie zawierające glutenu

Sorgo – to bardzo zdrowe ziarna, właściwie nie znane przez większość osób. Chcąc je Wam pokazać, często komponujemy je w posiłki w naszym cateringu dietetycznym.

Zaparcia

Zaparcia

Zaburzenia pracy przewodu pokarmowego związane z zaparciami są plagą współczesnych czasów. Wg. specjalistów „zaparcia” definiowane są jako wypróżnienia nie częściej niż 3 razy w tygodniu, kał jest oddawany z trudem, często towarzyszy mu uczucie niepełnego...

Jogurt i jego właściwości zdrowotne

Jogurt i jego właściwości zdrowotne

Jogurt jest jednym z najbardziej znanych na świecie produktów fermentowanych. Jest spożywany od tysiącleci jako osoby posiłek lub jako składnik i dodatek do potraw zarówno słodkich jak i wytrawnych. Ceniony nie tylko ze względów smakowych, ale także właściwości zdrowotnych.

Hashimoto - jak ugryźć ten problem?

Hashimoto - jak ugryźć ten problem?

Żywienie w chorobie Hashimoto odgrywa znaczącą rolę, jeśli nie nadrzędną. Leki będą wpływały na ustabilizowanie choroby, ale jeśli nie zlikwidujemy czynników, które stymulują układ odpornościowy do pracy, efekty leczenia nie będą zadowalające.