• Catering Dietetyczny
  • Dostawa na terenie Warszawy i okolic
  • 11 zdrowych diet, 5 posiłków
  • Profesjonalne konsultacje

Jabłka

Jabłka

Po wprowadzeniu przez Rosję embargo na polskie jabłka, wśród internautów powstało wiele akcji pod hasłem: „zróbmy na złość Putinowi, jedzmy jabłka”. Jesteśmy ZA! Nie tylko ze względów politycznych i ekonomicznych, ale przede wszystkim z korzyści zdrowotnych, jakie płyną z jedzenia tych owoców. Sezon na jabłka, w zależności od odmiany trwa od wczesnego lata do późnej jesieni. A odmian jest wiele, różnią się nieco smakiem czy chrupkością, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Zwłaszcza, że dla dobrego zdrowia zaleca się spożywanie 2 jabłek dziennie. Co zyskamy stosując się do tych zaleceń?

 

  • Są niskokaloryczne, dlatego są wskazane dla osób odchudzających się. 100 g owoców dostarcza jedynie 30-50 kcal.
  • Zawierają pektyny, czyli błonnik pokarmowy, który poprawia perystaltykę jelit i przeciwdziała zaparciom. A co najważniejsze pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi. 
  • Jabłka są także bogatym źródłem przeciwutleniaczy, witamin (witaminca A, C, E oraz z grupy B) i składników mineralnych (potas, krzem, żelazo, cynk), dzięki czemu ich spożywanie korzystnie wpływa na wygląd, skóry, włosów i paznokci, oczyszczają organizm z toksyn oraz zapobiegają starzeniu się skóry.

 Pamiętajmy, że najlepiej owoce jeść ze skórką, ponieważ to ona zawiera najwięcej wartościowych składników. Oprócz surowych jabłek, możemy przygotować je na wiele sposobów np. pieczone jabłka z cynamonem, musy, soki, kompoty, przeciery, ocet jabłkowy czy chipsy.
 
Jeśli Twój układ pokarmowy jest „wrażliwy” na surowe owoce, to proponujemy jeść jabłka w postaci musów lub pieczone.  Korzystajmy z dobroci jakie dają nam polskie sady ;) jabłka są dostępne praktycznie cały rok, a ich cena jest niska. 
 
A w naszym cateringu dietetycznym znajdziecie tylko polskie jabłka :)