• Catering Dietetyczny
  • Dostawa na terenie Warszawy i okolic
  • 11 zdrowych diet, 5 posiłków
  • Profesjonalne konsultacje

Jesteś tym co jesz

Jesteś tym co jesz

Z pewnością każdy nie raz słyszał to słuszne powiedzenie. To co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, wygląd oraz samopoczucie. Dlatego przyjmijmy to jedno zdanie, jako przykazanie numer jeden w drodze do zdrowego odżywiania i życia. Żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy zapracowani, a w naszym życiu główne role odgrywają najczęściej stres i przemęczenie. Dlatego większość z nas wybiera szybsze i mniej pracochłonne sposoby żywienia, przez co ciężko utrzymać nam szczupłą sylwetkę. Wszędobylskie restauracje typu ‘fast food', produkty instant, żywność wysoko przetworzona nie ułatwiają nam drogi do powrotu do wymarzonej figury. Taka żywność nie wnosi nic dobrego do naszego organizmu, ponieważ zawiera konserwanty oraz polepszacze smaku, a brakuje w niej witamin i składników mineralnych. 

  • Nasz organizm potrzebuje wody (ponieważ w 60 % jesteśmy z niej zbudowani). Zamieńmy więc słodzone i gazowane napoje na wodę mineralną, zieloną herbatę oraz świeże wyciśnięte soki owocowe i warzywne.
  • Jedzmy 5 porcji warzyw i owoców dziennie, które dostarczą nam cennych witamin, składników mineralnych oraz błonnika.
  • Spożywajmy produkty pełnoziarniste. Zawierają dużo błonnika oraz tak jak warzywa i owoce cenne witaminy i składniki mineralne.
  • Dbajmy aby naszej diecie nie zabrakło pełnowartościowego białka (chude mięso, jaja, twarogi, mleko i jego przetwory) oraz w zdrowych tłuszczy: ryby morskie, olej rzepakowy, oliwę oraz orzechy. 

Zainwestujmy w zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Wprowadźmy w nasze życie zdrowe nawyki żywieniowe. Zastanówmy się nad tym, co spożywamy. Pożywienie wysoko przetworzone, bogate w cukry proste, tłuszcze oraz polepszacze smaku psuje nasze zdrowie i prowadzi do wielu chorób cywilizacyjnych. Pamiętajmy: lepiej zapobiegać niż leczyć. 

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć skorzystaj z naszego autorskiego cateringu dietetycznego Przełom w Odżywianiu www.przelomwodzywianiu.pl 

Nasze menu jest skrupulatnie przygotowane przez Panie Dietetyczki, które największy nacisk kładą na odpowiedni bilans wszystkich wartości odżywczych. Pamiętajcie, kaloryczność to nie wszystko.

https://www.facebook.com/PrzelomWOdzywianiu