• Catering Dietetyczny
  • Dostawa na terenie Warszawy i okolic
  • 11 zdrowych diet, 5 posiłków
  • Profesjonalne konsultacje

Jak dobrze wybrać catering dietetyczny

Jak dobrze wybrać catering dietetyczny

Catering dietetyczny – przepis na zdrowe odżywianie w XXI wieku! Jak wybrać ten najlepszy?

Każdy z Nas wie, jak trudno w ciągłym biegu znaleźć czas, aby realizować zdrową dietę. Nawet jeśli się go znajdzie skąd pewność ze ta dieta jest zdrowa? Że nie jest niedoborowa, zbyt nisko lub wyskokaloryczna? 

Na rynku spożywczym stale rośnie ilość produktów przetworzonych, gotowych, które pozornie wyglądają na ,,fit” i też często to słowo zawierają w nazwie. Jednak kiedy zwrócimy uwagę na skład... Wiele dodatków budzi wątpliwości. Po co w szynce syrop glukozo-fruktozowy, w śmietanie – żelatyna, a pełnoziarnistych płatkach (zwłaszcza dla dzieci!!!) - duże ilości cukru w różnej postaci (syropy, cukry, karmel, dekstryny)? 

Wydzielenie jednego regału w sklepie ze zdrową żywnością wcale nie ułatwia wyboru, ponieważ w ich kładzie również znajduje się wiele cukru i dodatków. Dlatego tak, ważna jest wiedza!  Aby ją zdobyć należy poświęcić czas, a i źródło wiedzy nie zawsze jest pewne. Łatwo zaobserwować również, że gdy wzrośnie świadomość żywieniowa i ludzie zaczynają wybierać pewne zdrowe produkty, na rynku momentalnie pojawia się masa produktów naśladujących zdrowe, jednak zdecydowanie z gorszym składem. Zwróć uwagę np. na mleka roślinne, gdzie głównym składnikiem jest woda, cukier. Nie dość, więc że czasu, niewiele pozostaje na gotowanie, zakupy, organizację to jeszcze należałoby znaleźć go na zdobycie wiedzy, gwarantującej dobry wybór. 

Z pomocą zapracowanym przyszły cateringi! Świetne rozwiązanie dla osób, które chcą nie tylko zaoszczędzić czas na gotowaniu ale też zakupach, planowaniu i myśleniu o tym co trzeba kupić, gdzie i kiedy. Niestety jednak równie jak w przypadku produktów typu fit i oszukanej zdrowej żywności na rynku spotkamy różne podejście. 

Jak wybrać ten najlepszy?

Po pierwsze jeśli catering dietetyczny warszawa oferuje diety odchudzające, eliminacyjne, taka firma powinna mieć Dietetyka, bynajmniej nie tylko na stronie. Najlepiej, aby klient miał możliwość za równo bezpośredniego kontaktu z dietetykiem, jak i przez e-mail, telefon. Odpowiednio wykwalifikowany dietetyk jest w stanie dobrać dietę po szczegółowym wywiadzie, jednak nic nie zastąpi konsultacji bezpośredniej. Daje to możliwość wykonania pomiarów, analizy składu ciała, monitoringu. Dietetykiem w takiej firmie powinna być osoba wykształcona w tym kierunku, która posiada wiedzę z zakresu pracy z osobami z nadwagą, dietetyki klinicznej, dziecięcej, sportowej, a nie osoba po krótkim kursie.

Dlaczego to takie ważne? 

Żywienie wpływa długofalowo na zdrowie i samopoczucie. Zapewnia sprawność na długie lata ale może tez przysporzyć problemów.. Znajomość dietetyki obejmuje bardzo szeroki zakres wiedzy za równo z biochemii żywności, medycyny jak i żywienia, dlatego też nauka trwa kilka lat, a wiedzę należy systematycznie uzupełniać na szkoleniach i konferencjach.

Po drugie – jakość. To z czego warto zdać sobie sprawę to to, że jakość cateringu wiąże się z ceną. Jest wiele ofert, na catering, gdzie cena jest niezwykle kusząca. Czy wówczas masz pewność, że wraz z obniżoną ceną nie została obniżona jakość? Do tego dochodzi wkład pracy, gwarantujący urozmaicenie, smak, zapach, zdrowe dodatki, wysokiej jakości produkty.

Przełom w Odżywianiu to catering, który może pochwalić się za równo wykwalifikowanym Dietetykiem, bezpłatnymi konsultacjami, analizą składu ciała, jak i wysoką jakością. Świadczą o tym zadowoleni klienci, którzy stale polecają Nas innym znajomym. 

Nasz catering wybierają i polecają również znane osoby. Zdjęcia potraw możesz zobaczyć na Naszym Facebooku, zaś menu możesz śledzić na stronie. 

Wygląd i różnorodność! Ważne, aby dieta była urozmaicona, produkty świeża a wygląd dania cieszył oko. W naszym cateringu stawiamy sobie wysoką poprzeczkę pod tym względem stale się doskonaląc. Jest to wypadkową za równo wiedzy z zakresu żywienia, zdrowia człowieka, sztuki kulinarnej, jak i troski z jaką 

Twórcy Przełom w Odżywianiu traktują catering, testując i będąc na własnej diecie. Nie szukamy drogi na skróty obcinając jedynie kalorie w diecie. Dbając o profilaktykę zdrowotną staramy się przemycić do niej jak najwięcej zdrowia. Wybierając Nasz Catering dietetyczny raz na zawsze zmienisz podejście do diety! Zapomnisz o głodówkach, dziwacznych monoskładnikowych i niedoborowych dietach. Zapraszamy na konsultacje do naszej Poradni Dietetycznej :)